TANGO JAZZ PROJECT

TANGO JAZZ PROJECT

 

Wiesław PRZĄDKA

bandoneon, akordeon

Absolwent Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu w klasie akordeonu profesora Henryka Krzemińskiego. Jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Paryżu.Twórca i kierownik artystyczny wielu zespołów i projektów muzycznych m.in.: MUSETTE QUARTET, NEW MUSETTE QUARTET, GIPSY SWING, TRES TANGUEROS, WIESŁAW PRZĄDKA - TANGO QUARTET, TANGO JAZZ PROJECT.

 

Adam WENDT

saksofony

Po ukończeniu Szkoły Muzycznej II stopnia (w klasie saksofonu Władysława Chwina) w 1984 roku, rozpoczął studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył w 1989 roku. W czasie studiów grał w różnych zespołach ( m.in. Young Power ), zespołach akademickich orkiestrach rozrywkowych ( m.in. Alex Band, Big Band Wiesława Pieregorólki, Kukla Band ). Od momentu powstania zespołu Walk Away w 1985 roku jest związany z nim na stałe. Z zespołem Walk Away zdobywał główne nagrody i wyróżnienia (m.in. Jazz Nad Odrą 1986).

 

Dominik BUKOWSKI

vibrafon

Wibrafonista jazzowy, kompozytor, ur. 4 X 1977 roku w Gdańsku.. Ukończył Liceum Muzyczne w Elblągu w 1996 roku, a następnie zaczął studia w Gdańskiej Akademii Muzycznej na wydziale instrumentalnym. W 1998 roku przeniósł się na wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, zaś w 2002 roku został jej absolwentem.W 1999r. otrzymał wyróżnienie indywidualne oraz wyróżnienie dla swojego zespołu BLUE MIND QUARTET w II Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych.

 

Rafał KARASIEWICZ

fortepian

Absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego i ad. dr Pawła Zawadzkiego.Na stałe związany z Teatrem Muzycznym „CAPITOL”. Współpracuje z orkiestrami Filharmonii Dolnośląskiej, Bałtyckiej, Pomorskiej i Wrocławskiej. Podczas trzyletniej współpracy z big-bandem Aleksandra Mazura, wystąpił u boku takich gwiazd jak Ewa Bem, Henryk Miśkiewicz, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski i grupy wokalnej The Sound Office. Był najbliższym współpracownikiem Leszka Możdżera.

 

Zbigniew WROMBEL

kontrabas

Muzyk - instrumentalista, kompozytor i aranżer. Gra na kontrabasie i gitarach basowych.Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kontrabasu profesora Piotra Czerwińskiego. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach jak String Connection, Grupa Warsztat (laureat festiwali Jazz nad Odrą), Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiwego, Vintage Band, Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet i wielu innych.


www.tangojazzproject.com

Do góry
Copyright © 2023 Rafał Karasiewicz | All Right Reserved | CMS by Quick.Cms
  • Dzisiaj: 5 | Wszystkich: 24766